Hakkımızda

Konu Merdiven, Berk Demir Çelik firmasının 30 yıla yakın bir süredir çelik konstrüksiyon alanında edindiği tecrübesinin sonucu olarak tasarlayıp ürettiği üst segment merdiven markasıdır.

Konu Merdiven, mekanın gerektirdiklerini ve müşterinin isteklerini analiz eder, olması gereken merdiveni tasarlar; projelendirir, görselleştirir, üretir, montajını yapar. Kişiye ve mekana özel tasarımlarıyla, ergonomi ve estetikten ödün vermeden yüksek kalite ve görsellikte çözümler sunar. 

Merdiven ile mekana ait diğer unsurları bir bütün olarak gören ve bu doğrultuda tüm sistemi en ince detaylarına kadar özenle tasarlayan Konu Merdiven, herkesin değil; farklı olmayı bilenlerin tercihidir.

İlkelerimiz

Niceliğe değil, niteliğe önem veren Konu Merdiven için, kaliteden ödün vererek çok sayıda merdiven yapmak değil, yaptığı her merdivenden övgüyle bahsettirmek esastır.

Konu Merdiven, fiyat kaygısı ile malzeme kalınlıklarını indirgemez, detaylardan vazgeçmez, görselliği geri plana atmaz.

3. şahıs ve kurumların emek sarf ederek ortaya koydukları tasarımları söz konusu şahıs ve kurumların izni ve bilgisi haricinde üretmek Konu Merdiven’ in etik anlayışına aykırıdır.

Konu Merdiven, şantiye ve sonrasındaki süreçteki muhtemel sorunları göz ardı ederek, sadece günü kurtarmaya yönelik işler yapmaya karşıdır. Konu Merdiven eseri bir merdiven, zamana karşı koymalıdır.

Misyon & Vizyon

İlkelerinden ve kalitesinden ödün vermeden, Türkiye’nin merdiven tasarım ve üretimi alanında ne denli başarılı işler ortaya koyabileceğini ispat etmek başlıca görevimizdir. Konu Merdiven’ in hedefi Türkiye’nin en iyi merdiven tasarım-üretim firması olduğunu herkese kanıtlamak ve alanında dünyanın en iyileri arasındaki yerini kalıcı hale getirmektir.

Merdivenin konvansiyonel materyaller ve üretim yöntemlerinden bağımsız olarak başlı başına uzmanlık gerektiren bir Konu ve merdivenlerimizin her birinin kalıcı bir eser olduğunun kabul edildiği bir geleceği hayal ediyoruz.