Fark

Tasarım & Algoritma

Merdivenlerimizin tasarımları sadece modelleme bilgisi olan herhangi bir elemanın değil, estetik kaygıları olan ve detay çözümleme becerisi yüksek tasarımcıların elinden çıkar. Bütünü oluşturan tüm parçaların birbiri ile olan etkileşimi Konu Merdiven için değerlidir. Tasarım sadece dergi sayfalarında gördüğümüz bir kelime değil, günlük hayatımızın bir parçasıdır.

Modelleme & Görselleştirme

Bir çok uluslararası tasarım firması tarafından kullanılan 3D Nurbs Modelleme programı Rhinoceros’un lisanslı kullanıcısıdır. Merdiven en ince detaylarına kadar Rhinoceros ile tasarlanır ve görselleştirilir. İmalat süreci başlamadan önce işverenin bilmesi gereken ne var ise görselleştirmeler üzerinden sunulur ve farkındalık yaratılır.

Üretim

Konu merdivenlerinin tüm parçaları, CNC teknolojisi kullanılarak, yüksek hassasiyet ile kesilir. Böylece dijital ortamda tasarlanan unsurlar, mümkün olan en düşük hata payı ile gerçeğe dönüştürülür. Kesilen parçalar birbirine gizli kaynak yöntemi ile birleştirilir. Bu sayede parçaların  rijit bir yapıya kavuşmasının yanı sıra dikişsiz bir görüntü elde edilir.

Yüzey İşlemleri & Koruma

Yapısı ve gördüğü yüzey form işlemleri sebebiyle deforme olan çelik, uygun doldurma  ve aşındırma işlemleri ile istenen pürüzsüz dokuya ulaştırılır. Astar ile son kat boyama uygulamasına hazır hale getirilir.
Merdivenin uygulanacağı alanda, zamana bağlı olarak meydana gelebilecek deformasyonlar göz önünde bulundurularak, daha güçlü yüzey koruma yöntemleri de tercih edilebilir.

Renklendirme

Konu merdivenleri RAL Kataloğunda bulunan her renge boyanabilmektedir. Yüzey kalitesinden ödün vermemek adına tüm boyama işlemi fırçasız olarak yapılır.